0

Т ретата ракета в света Данийл Медведев стартира с категорична победа участието си на Откритото първенство на САЩ.

Руснакът, шампион на турнира за 2021 година, даде само два гейма на унгареца Атила Балаж в първия кръг като спечели експресно с 6:1, 6:1, 6:0 за 1 час и 17 минути игра.

Медведев, трети в схемата на турнира, записа осем аса и реализира седем точки за пробив от 12 възможни.

Във втория кръг той ще се изправи срещу победителя от мача между австралийците Макс Пърсел и Кристофър О'Конъл.

Германският тенисист Александър Зверев, 12-и в схемата, победи австралиеца Александър Вукич с 6:4, 6:4, 6:4 за малко повече от 2 часа.

Напред продължава и италианецът Матео Беретини, който елиминира поставения под номер 29 Юго Юмбер от Франция с 6:4, 6:2, 6:2.

При жените Онс Жабьор преодоля затруднения с дишането, за да стигне до трудна победа със 7:5, 7:6(4) над колумбийката Камила Осорио. Петата в схемата тунизийката показа характер в двучасова битка на корт "Луис Армстронг".

"Труден мач, тя играе невероятно, а аз не се чувствам много добре днес“, каза Жабюр в интервюто си на корта, преди публиката да й изпее "Честит рожден ден" по повод 29-ата й годишнина, пише БТА.

14-ата в схемата рускиня Людмила Самсонова продължава напред след победа над американката Клеър Лу със 7:6(3), 6:3. Това е второ разочароващо поражение за американката в рамките на два дни, след като в неделя загуби финала на турнира в Чикаго от първата ракета на България Виктория Томова.