0

Д анийл Медведев достигна заслужено до втори пореден финал на заключителния Мастърс на осемте най-добри в света, след като надигра категорично Каспер Рууд в първия полуфинал от тазгодишното издание на надпреврата с 6:4, 6:2 за точно един час и 20 минути игра .

Руснакът, номер 2 в световната ранглиста, се класира за спора за трофея след четвърти пореден успех, след като не сбърка в нито един от мачовете си в Червената група от съревнованието.
Шампионът от миналата година ще защитава титлата си във Финалите на АТР, след като през 2020 стигна до дебютен трофей от надпреварата в оспорван финал с Доминик Тийм от Австрия. Негов съперник в неделя ще бъде победителят от двубоя между Новак Джокович и Александър Зверев, които играят от 22.00 часа тази вечер.

Руснакът има положителен баланс срещу олимпийския шампион от Токио Зверев, след като победи по-рано в груповата фаза след трисетова битка. Срещу световния номер 1 Джокович, Медведев е с отрицателна статистика – четири победи и шест загуби.