0

М инистерството на младежта и спорта ще отличи родните спортисти от първа група преди мъже и жени с призови класирания от световни и европейски първенства на церемонията „Младите шампиони на България“. Събитието ще се проведе на 18 декември (понеделник) от 10:00 часа в тренировъчната зала на "Арена София".

С извършените промени в Наредба №5 на ММС за първи път се въведе премиране на младите ни спортисти, които ще могат да получават еднократни парични награди за призово класиране на световни и европейски първенства по олимпийски дисциплини и категории. Бе предвидено промените да влязат в сила през 2024 година, но екипът на министерството взе решение да премира състезателите с призови класирания и през настоящия сезон.