0

Н епобеденият Черноморец взе в Бургас осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже този сезон – над ЦСКА с 95:82 (26:16, 19:13, 28:30, 22:23). Бургазлии остават начело във временното класиране, докато „червените“ допуснаха трета загуба и продължават с актив 5-3.

Домакините поеха инициативата още в началото на двубоя и останаха водещи в резултата до края.

След силния старт в първите 10 минути, тимът на Черноморец дръпна с 26:16, а до почивката увеличи аванса си до 45:29.

Баскетболистите на ЦСКА не поведоха в нито един момент от срещата. През второто полувреме те опитаха да се доближат до противника, но разликата не падна под 9 точки.

Преди последната част Черноморец имаше преднина от 73:59, а най-големият аванс на бургазлии бе 18 точки.

За две технически нарушения в самия край на двубоя бе дисквалифициран старши треньорът на „червените“ Росен Барчовски.
Христо Захариев бе най-полезен за домакините с 27 точки, 4 борби и 3 асистенции. Травис Макконико допринесе с 21 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Шон Смит оформи „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 16 борби, като добави и 5 асистенции.

Най-резултатен за ЦСКА бе Георги Боянов с 20 точки, 7 борби и 2 асистенции. Брандън Йънг се включи с 19 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Кейлъб Уесън завърши с „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 12 борби, добавяйки и 4 асистенции.

Срещи от осмия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:
Черноморец Бургас – ЦСКА       – 95:82 (26:16, 19:13, 28:30, 22:23)

от петък:
Левски – Рилски спортист       – 76:78 (22:16, 27:19, 11:19, 16:24)

от събота:
Миньор 2015 – Академик Пловдив – 93:83 (19:19, 20:20, 25:24, 29:20)
Балкан Ботевград – Ямбол       – 80:67 (28:21, 21:18, 20:12, 11:16)
Черно море Тича – Берое        – 94:76 (27:26, 29:6, 21:26, 17:18)
Шумен – Спартак Плевен         – 95:101 (27:22, 16:17, 20:24, 23:23, 9:15) след продължение

9. Берое             8   3  5   664:689   11
10. Миньор 2015      8   3  5   602:706   11
11. Академик Пловдив 8   2  6   624:681   10
12. Черно море Тича  8   2  6   617:687   10