0

М ладата българка Ива Иванова остана на крачка от класиране за финал на Откритото първенство на Австралия по тенис при девойките.

17-годишната Иванова записа победа над Минге Сю от Великобритания с 6:4, 6:3 при доиграването на мача от четвъртфиналите на турнира.

Двубоят бе спрян в четвъртък заради лошото време над Мелбърн в края на първия сет, който Иванова затвори с 6:4 с пробив.

С реализирането на още три пробива във втория сет българката си осигури успеха с 6:3, а с това и класиране за полуфиналите.

В спора за място на финала Ива излезе на корта срещу австралийката Емерсън Джоунс след само няколко часа почивка.

Тя нямаше сили и достатъчно свежест и отстъпи на поставената под номер 6 в схемата с 4:6, 1:6 след 65 минути игра.

На финала Джоунс ще играе с водачката в схемата Рената Ямрихова от Словакия.