0

П оставената под номер 1 в схемата Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей във Фридек Мистек, Чехия с награден фонд от 25 000 щатски долара.

В четвъртфиналите българката надигра поставената под номер 7 Мая Хвалинска от Полша с 2:6, 6:4, 6:0 за 2 часа и 3 минути игра.

Шиникова загуби първия сет и изоставаше с 1:3 гейма във втория, но взе 11 от следващите 12 гейма.

В събота за място на финала Шиникова ще спори с победителката от мача между чехкинята Джули Струплова и шведката Лиса Заар.

Гергана Топалова е също на полуфинал на турнир на червени кортове с по-голям награден фонд – 40 000 долара в Сен-Пале сюр Мер.

На четвъртфиналите българката, която е поставена под номер 5 в схемата, помете  австралийката Кайла МакФий с 6:1, 6:3 за час и 41 минути.

В полуфиналите Топалова очаква победителката от срещата между поставената под номер 2 в схемата Ирене Бурийо от Испания и рускинята Ксения Зайцева.