0

О тборите на ЦСКА имаха различен успех в първенствата, в които участват. Мъжкият баскетболен тим победи Черноморец с 80:63 (18:17, 15:18, 19:9, 28:19) като домакин в София в мач от осмия кръг на НБЛ. С успеха „червените“ спряха серията си от три поредни поражения и записаха трета победа от седем изиграни двубоя. За Черноморец загубата бе втора поредна и общо пета от осем мача.

В същото време в зала "Васил Симов" в София волейболният тим падна от Нефтохимик 2010 с 2:3. Това бе пета победа за тима от Буртас в първенството, докато "червените" допуснаха второ поражение.

Нефтохимик спечели първата част след оспорвана битка с 25:23, но във втория гейм ЦСКА не остави съмнение в превъзходството си, като изравни при 25:18. Отново тимът от Бургас взе аванс в мача, след като спечели третата част - 25:21. "Червените" отново се върнаха в мача, след като дадоха на гостите едва 16 точки в четвъртия гейм.

В тайбрека тимът от Бургас показа по-здрави нерви, поведе с 14:10 и въпреки че пропусна два мачбола, затвори мача при 15:12.