0

А встралиецът Алекс де Минор ще бъде съперникът на българина Григор Димитров в полуфиналите на турнира по тенис в зала в Ротердам от сериите АТП 500.

Във втория четвъртфинал от програмата петият в схемата Де Минор се наложи със 7:6(5), 4:6, 6:3 над поставения под номер 2 Андрей Рубльов от Русия след точно 2 часа и 30 минути игра.

В първия четвъртфинал днес Димитров удари със 7:6(2), 3:6, 6:4 играещия за Казахстан руснак Александър Шевченко.

До момента Димитров и Де Минор са играли четири пъти един срещу друг, като двамата имат по две победи. Любопитен факт е, че последната им среща бе на същия турнир, но в четвъртфиналите, когато българинът победи в три сета.

Победителят в утрешния полуфинал, освен класиране за мача за титлата, ще си осигури и премия от €214 795 от наградния фонд от 2,1 милиона евро