0

Р осица Денчева се класира за третия кръг при девойките до 18 година на турнира по тенис "Ориндж Боул", неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години, в Плантейшън, щата Флорида (САЩ).

Българката разгроми Ава Круг (САЩ) с 6:0, 6:0. Денчева започна турнира с обрат над друга представителка на домакините Катрин Хю с 3:6, 6:4, 6:3.

По-рано Илиян Радулов се класира за третия кръг при юношите. Радулов, поставен под номер 7 в схемата, разгроми Алекса Писарич от Сърбия с с 6:0, 6:3.

На двойки Илиян Радулов и Адрияно Дженев, поставени под номер 4 в схемата българи, спечелиха срещу Лиам Дровър-Матинен от Канада и Яник Келм от Германия със 7:6(1), 6:2.

В същото време първата ни ракета при жените Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка в зала от сериите WTA 125 в Анже (Франция) с награден фонд 92 742 евро.

Поставената под номер 7 Томова загуби от вицешампионка на "Ролан Гарос" през 2019 година Маркета Вондроушова (Чехия) с 2:6, 2:6 за 65 минути.

В първия сет българката поведе с 2:1, след което загуби пет поредни гейма. Във втората част след 2:2 чехкинята направи серия от четири гейма и затвори мача.

Томова все пак заработи 1613 евро и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 90-ото място.