0

Д вама US български национали по баскетбол – единият бивш (Дий Бост), другият настоящ (Дейвид Кравиш, триумфираха с клубните си отбори от Испания и Франция на финалите за националните купи.

Натурализираният американец Дейвид Кравиш и тимът на Уникаха (Малага) спечелиха турнира за Купата на краля в Испания по баскетбол за мъже.

Във финала в Бадалона Уникаха победи Тенерифе 83:80 (17:16, 20:23, 23:21, 23:20).

Българският национал Дейвид Кравиш допринесе за триумфа с 8 точки, 8 борби и 2 асистенции за 24 минути игра.

Двата състава изиграха оспорван мач, в който Уникаха изоставаше с с 37:39 на почивката, а преди последните 10 минути резултатът бе 60:60.

Тайсън Картър бе най-резултатен за победителите със 17 точки.

Друг натурализиран американски баскетболист Дий Бост и неговият отбор АСВЕЛ Вильорбан надделяха над Бург с 83:74 (22:17, 23:8, 19:22, 19:27) във финала на турнира за Купата на лигата във Франция.

Дий Бост завърши с 12 точки, 1 борби и 4 асистенции за 32 минути на терена.

Участникът в Евролигата АСВЕЛ доминираше през целия двубой в Сент Етиен, като в края на първото полувреме авансът на тима бе 45:25, а след третата четвърт Бост и съотборниците му водеха с 64:47.

Най-полезен за победата бе Нандо дьо Коло с 20 точки, 4 борби и 3 асистенции.