0

Б ългария завърши участието си на Световната купа по кикбокс в Будапеща с актив от 28 златни, 27 сребърни и 33 бронзови отличия. Така отборът зае четвърто място в комплексното класиране сред конкуренцията на над 2000 състезатели от 43 държави.

Първи станаха домакините от Унгария, а призовата тройка допълниха съставите на Украйна и Великобритания.

В направлението на ринг страната ни излъчи девет шампиони.

Националният ни състезател Мариян Петков постигна изключителен успех в надпреварата. 18-годишният Петков направи своя дебют при мъжете в категория до 86 кг. стил Лоу кик и спечели Световната купа след  безапелационни победи над своите противници.

При девойки старша възраст също на ринг Алисия Сусанина записа пореден успех в своята кариера, ставайки носител на Световната купа в стил Лоу кик, категория до 60 кг.

В направление татами България зае първо място в отборната надпревара при девойки старша-възраст. Тимът бе в състав Христина Андонова, Симона Тетевенска и Анелия Тодорова.

В Унгария участваха 113 български състезатели в 199 теглови категории във всички стилове.

Световната купа бе последна проверка за националите ни по кикбокс преди участието им на Европейското първенство за кадети през месец август в Истанбул и Световното за мъже и жени през месец ноември в Албуфейра, Португалия.