0

В одачът в схемата Новак Джокович (Сърбия) отпада на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд от 562 815 евро.

Джокович загуби от сънародника си Душан Лайович с 4:6, 6:7(6) в мач, продължил два часа и 25 минути.

Ноле изостана с 2:4 в първия сет, изравни до 4:4, но допусна втори пробив и Лайович спечели следващите два гейма, за да поведе в резултата. Във втората част лидерът в световната ранглиста не допусна пробив, но загуби с 6:8 в тайбрека, след като бе повел с 4:1.

За Душан Лайович, който е номер 70 в ранглистата, това бе първа победа над световен №1 и едва трета над играч от топ 5. На полуфиналите той очаква победителя от мача между Иржи Лехецка и Миомир Кецманович.

Поставеният под номер 2 руснак Андрей Рубльов се наложи над представителя на домакините Дамир Джумхур със 7:5, 6:3 за час и 52 минути игра. Той ще се изправи на полуфиналите срещу словака Алекс Молчан, който отстрани сърбина Ласло Джере с 6:2, 4:6, 7:5.