0

А лександър Везенков пропусна втори мач без минута игра, а Сакраменто Кингс си отмъсти за изненадващата загуба през миналата седмица и победи като гост със 123:98 Шарлът Хорнетс в двубой от редовния сезон на НБА.

Везенков пропусна и вчерашното гостуване на Кингс срещу Детройт Пистънс.Срещу Хорнетс той единствен от 10-те резерви не влезе в игра по решение на треньора на отбора.

Кийгън Мъри вкара 21 от 25-те си точки още през първото полувреме, а Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 24 точки и десет борби за отбора на Сакраменто.

Малик Монк вкара 20 точки и Де'Арън Фокс добави 19 за Сакраменто, който спечели и втория си мач от серия от пет поредни гостувания.

Шарлът загуби 14 от последните си 15 двубоя и победи само Кингс на 2 януари.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 45 точки, включително 12 в продължението, а Бостън Селтикс подобри баланса си като домакин до 18/0 след победа със 127:120 срещу Минесота Тимбъруулвс.

Джейлън Браун завърши с 35 точки и 11 борби за Селтикс, които поставиха нов клубен рекорд за поредни победи у дома. Предишното върхово постижение бе 17 успеха на отбора от сезон 1957/1958. Минесота пък остана без победа в Бостън от 2004/2005 насам.

Виктор Уембеняма записа втория най-бърз трипъл-дабъл в историята и Сан Антонио Спърс победи Детройт Пистънс със 130:108.

Французинът, първи избор в драфта, записа 16 точки, 12 борби и десет асистенции в рамките на едва 21 минути, като това бе и първи трипъл-дабъл в кариерата му.

Той обаче изостана с една минута от постижение на Ръсъл Уестбруук през 2014.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 29 победи/8 загуби, Филаделфия 23/13, Ню Йорк 22/15

Централна дивизия: Милуоки 25/12, Индиана 22/15, Кливланд 21/15

Югоизточна дивизия: Маями 21/16, Орландо 21/16, Атланта 15/21