0

В олейболният шампион Нефтохимик 2010 победи Добруджа като гост с 3:0 (25:22, 25:20, 25:15) в третия кръг от волейболната Суперлига при мъжете.

Най-оспорван бе първият гейм, но след това тимът от Бургас наложи предимство и в последната част позволи на съперника си да отбележи само 15 точки.

Най-резултатен за Нефтохимик бе диагоналът Муред Хан със 17 точки, а Денис Чавдаров се отчете с 11.

За Добруджа по 10 точки реализираха Димитър Маринков и Николай Иванов.

Вицешампионът Хебър също не срещна проблеми и надигра Марек като гост с 3:0 (25:18, 25:16, 25:20).

Християн Димитров отбеляза 9 точки за тима от Пазарджик, а с по 8 помогнаха Тодор Вълчев, Джакопо Масари и Красимир Георгиев. За Марек най-много вкара Димитър Дулчев - 7.

ЦСКА победи Черно море с 3:0 (25:12, 25:19, 25:20) у дома. За "червените" 19 точки отбеляза Страхиня Бързакович, за гостите от Варна 10 точки реализира Симеон Димитров.

В късния петъчен мач Дея Спорт се наложи над Берое като гост с 3:1 (25:20, 20:25, 27:25, 29:27). Това бе и най-оспорваният двубой през деня, който продължи два часа и половина.

Спас Байрев от Берое реализира впечатляващите 34 точки, като всичките му останали съотборниците направиха общо 29, но това се оказа недостатъчно. Николай Учиков отбеляза 20 точки за тима от Бургас, а Валентин Братоев помогна с 19.

В класирането води Хебър с 9 точки от 3 мача, пред Левски и Дея, които имат по 6 точки, но от два мача, а Нефтохимик 2010 и ЦСКА са с 6 точки, но от три срещи.