0

Н ационалът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 в схемата Нестеров направи обрат и победи Фабио Де Микеле (Италия) с 6:7(5), 6:4, 6:4 за 2.35 часа.

Българинът загуби първия сет след тайбрек, но в следващите две части направи по един пробив и продължава напред.

С успеха той заработи 438 долара и 2 точки за световната ранглиста, а следващият му съперник ще бъде квалификантът Филип Хенинг (Южна Африка).

Юлия Стаматова обаче отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Севиля (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката отстъпи пред номер 7 Сапфо Сакелариди (Гърция) с 4:6, 1:6 за 1.34 час, след като допусна четири пробива в мача и направи 7 двойни грешки.

Изабелла Шиникова и Ани Вангелова допуснаха загуба на полуфиналите на двойки. Поставените под номер 4 в схемата българки бяха надиграни от номер 2 в схемата Марина Колб и Надя Колб (Украйна) с 6:2, 7:6(3), 3:10 за 1.43 час