0

Г ригор Димитров постигна невероятна победа над световния №2 и лидер в схемата на Мастърс 1000 турнира в Шанхай Карлос Алкарас.

Поставеният под номер 18 Димитров изигра един от най-силните си мачове в последно време и елиминира испанския ас с 5:7, 6:2, 6:4 след малко повече от два часа игра. Така Гришо успя да влезе в топ 8 на надпреварата за втори пореден път, както и при последното си участие през 2017 година.

С победата 32-годишният хасковлия прекъсна серия от три загуби в три мача срещу Алкарас, срещу когото не бе вземал и сет, като заработи 184 465 долара и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 19-ата позиция.

ШОК! Григор и Мадалина се изтриха взаимно

За място на полуфиналите той очаква номер 22 Николас Джари (Чили).

Димитров пропиля аванс от 5:3 в първия сет, който Алкарас обърна със серия от четири последователни гейма, за да запише седми пореден спечелен сет срещу българина.

Това не сложи Гришо, който отново реализира ранен пробив, а в последствие спечели още веднъж подаването на съперника си за 5:2, след което изравни резултата.

В решаващата трета част Димитров пак стартира силно, поведе с 3:1 и с много солидна игра запази преднината си до края.

Българинът няма победа срещу следващия си съперник Джари, от който е допуснал две загуби в два мача досега. За последно двамата играха в Женева по-рано през този сезон и чилиецът спечели със 7:6(1), 6:1, припомня БТА.