0

Д алас Маверикс размаза със 122:84 Бостън Селтикс в четвъртия мач от финалния плейоф за титлата в Националната баскетболна асоциация.

Маверикс взе първа победа в серията и намали изоставането си на 1:3, като по този начин отложи празненствата, които подготвяха в лагера на Бостън по случай рекордната 18-а титла в НБА.

Абсолютно никой досега (в 156 случая) не е успявал да обърне в своя полза изоставане от 0:3 мача в плейофите на НБА. И изглежда невъзможно, но Далас Маверикс вярва малко повече в чудото след боя с 38 точки разлика над абсолютния хегемон и фаворит в сезона на НБА - третият най-голям разгром във финална серия в историята.

Водени от жегнатия от критиките в медиите Лука Дончич, обвиняван, че се е скрил и „изчезнал“ в най-напечените мачове от сезона. Словенецът изнесе лекция на Селтикс - 29 точки, 5 борби, 5 асистенции и три откраднати топки за 3 четвърти, после съотборниците му продължиха в същия дух.

Далас изигра силен мач и още до почивката реши изхода от срещата, като водеше с 26 точки.

Лука Дончич бе най-резултатен в мача с 29 точки, 25 от които вкара през първото полувреме.

Кайри Ървинг добави 21 точки за успеха на Далас.

Най-резултатен за Бостън бе Джейсън Тейтъм с 15 точки.

Серията се завръща в Бостън в понеделник и Селтикс се нуждае от още една победа, за да триумфира с титлата.