0

Н икола Цолов завърши на 21-во място в спринта във Формула 3 от 20 обиколки в Мелбърн.

Българинът стартира 10-и, спечели една позиция в първите завои, но в края на първата обиколка се върна на 10-ото място.

Във втория тур младокът започна да губи позиции, като в 4-ата обиколка бе 14-ти, а до деветата вече бе на 18-та позиция. В десетата обиколка Цолов се смъкна до 23-то място, но в края на обиколка успя да вдигне темпото и да спечели две места, завършвайки 21-ви.

Днес не бе денят на българския пилот

Норвежкият пилот на Хайтек Мартиниус Стеншорн грабна победата, която бе първа за него във Формула 3, а топ 3 допълниха още двама дебютанти този сезон – Арвид Линдблад и Лорънс ван Хюпен.

Основното състезание в Мелбърн във Формула 3 е в неделя в 2:05 часа българско време.