0

Н овак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.5 милиона долара. Поставеният под номер 1 в схемата Джокович стигна до труден успех срещу Александър Вукич (Австралия) – 6:2, 5:7, 6:3. Двубоят продължи 2:12 часа.

Джокович направи два пробива в първия гейм и без затруднения го затвори с 6:2. Втората част бе коренно различна двамата си размениха по един брейк в началото, а Вукич нанесе своя удар при 6:5 и така изравни резултата. В решителният трети сет Джокович беше стабилен и с пробив в петия гейм стигна до успеха с 6:3. Така сърбинът записа 400 победи в сериите „Мастърс 1000“, като лидер по този показател е Рафаел Надал с 406.

Следващият съперник на световния номер 1 ще бъде Лука Нарди от Италия. Деветият поставен Каспер Рууд (Норвегия) елиминира Лукас Клейн от Словакия след 6:4, 7:6(4).

Ветеранът Гаел Монфис (Франция) изненадващо отстрани номер 8 в схемата на турнира Хуберт Хуркач (Полша) с 6:0, 6:7(5), 6:2. В следващата фаза Монфис ще мери сили с Камерън Нори от Великобритания, който се справи с Лоренцо Сонего (Италия) с 6:4, 6:4.

Руснакът Даниил Медведев също намери място в третия кръг на състезанието, след като победи Роберто Карлес Баена от Испания с 6:2,6:3. Поставеният под номер 4 в схемата Медведев ще се изправи срещу представителя на домакините Себастиан Корда в следващия кръг.