0

Н овата „Голяма тройка“ на Голдън Стейт Уориърс Стивън Къри (27 точки), Джордан Пул (27) и Клей Томпсън (26) направи показна демонстрация, че отборът струва повече от една голяма звезда, каквато бе Никола Йокич за Денвър Нъгетс (37+18).

С приноса на тримата Воините победиха в Денвър със 118:113 в първия кръг от плейофите на Запад и вече водят с 3:0 в серията. Статистиката сочи, че Нъгетс са вече аут – досега нито един отбор в историята на НБА не е обърнал плейофите, когато пада с 0:3.

Не беше лесна победа за Уориърс, като Нъгетс поведоха 111:109 след храбър пробив на Никола Йокич 3 мин. И 2 сек. Преди сирената.

Въпреки това, най-силните козове на Warriors се появиха в точния момент за серия 2-9 накрая, която остави Денвър на ръба на пропастта.

Стивън Къри в трети мач започна от скамейката, като завърши с 27 точки и шест асистенции за 31 минути. Същите точки бяха постигнати от сензационния Джордан Пул (27 точки), като приносът на Клей Томпсън (26 точки с 6 тройки) показа плашещото за съперниците лице на Уориърс.

Страхотната игра на Никола Йокич не беше от полза за Нъгетс – неговият колосален дабъл-дабъл от 37 точки, 18 борби и 5 асистенции го открои, но не донесе победа за отбора му.
В неделя в Денвър ще се играе и четвърти мач, който Нъгетс на всяка цена трябва да спечелят, ако не искат ваканцията им да започне още в края на април.

В друг мач от вечерта Дезмънд Бейн вкара седем тройки и записа общо 26 точки за победата на Мемфис над Минесота. Брендън Кларк отбеляза 16 от своите 20 точки през второто полувреме, а Джа Морант се отчете за победата с трипъл-дабъл - 16 точки, 10 спечелени борби и 10 асистенции.

Д'Анджело Ръсел вкара 22 точки и добави 8 асистенции за Минесота. Четвъртият мач между двата отбора е отново в Минеаполис.

Джейлън Брънсън вкара 31 точки за успеха на Далас над Юта, като тимът бе без контузения Лука Дончич. Спенсър Динуиди вкара 10 от своите 20 точки в четвъртата част за Далас, Макси Клебър добави 17 томки, а Дориан Фини-Смит вкара тройка малко преди края на мача.

Донован Мичел вкара 28 от своите 32 точки за Юта през втората част. Боян Богданович завърши с 24 точки, а Майк Конли с 21.

Срещи от първия кръг на плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА): Минесота - Мемфис 95:104 (Мемфис води в серията с 2:1); Юта - Далас 118:126 (Далас води в серията с 2:1); Денвър - Голдън Стейт 113:118 (Голдън Стейт води в серията с 3:0).