0

Н ационалната състезателка по кикбокс и таекуондо Калина Бояджиева спечели три златни отличия на Световната купа по кикбокс, която се проведе в италианския град Йезоло. Възпитаничката на спортен клуб "Масару" победи безапелационно всичките си съпернички и стана първа в три различни категории и стилове - пойнт файтинг над 70 кг, лайт контакт и Гранд чемпиън.

Състезателят на спортен клуб "Радулов" Мартин Иванов също спечели три златни медала в категориите до 57 и 63 кг пойнт файтинг за мъже и юноши.

Представителката на спортен клуб "Стар тийм" Александра Георгиева стана шампионка в две различни категории в стила пойнт файтинг. Кикбоксьорката грабна златото при жени до 55 кг и до 60 кг.

Два златни медала извоюва и състезателят на спортен клуб "Интер 92" Тодор Вълев, който е шампион в категория до 69 кг в стиловете лайт контакт и киклайт контакт.

Калоян Трайков от спортен клуб "Радулов" стана първи на 74 кг пойнт файтинг и остана със среброто в същия стил до 79 кг.

Златен и бронзов медал спечели кикбоксьорката на спортен клуб "Стар тийм" Моника Петкова, която триумфира на 50 кг лайт контакт и стана трета на пойнт файтинг. Със същите отличия ще се завърне Дарина Цветкова от спортен клуб "Радулов" . Тя стана първа на 46 кг пойнт файтинг и трета до 42 кг пойнт файтинг.

Кристиян Милушев от СК "Масару" е шампион на 69 кг лайт контакт, а Антонио Илиев от СК "Радулов" спечели бронз на 69 кг пойнт файтинг.

В класирането по спечелени медали България зае пето място след лидерите Италия, Германия, Великобритания и Хърватия. Родните кикбоксьори спечелиха общо 14 златни, един сребърен и четири бронзови отличия, като те участваха само в стиловете на татами.

Световна купа по кикбокс в Йезоло бе с награден фонд от 10 000 евро. В надпреварата участваха 112 състезатели от 45 държави. България беше представена от 21 кикбоксьори от клубовете "Масару", "Стар Тийм", "Радулов", "Терес", "Интер 92" и "Респект".