0

Л евски може и да загуби днес мястото си в Балканската лига, но пък си осигури правото да се бори за трофей. "Сините" за шести пореден път ще спорят за Купата на България, след като удариха със 77:73 Черноморец.

Столичани бяха по-надъхани в началото и бързо си осигури преднина от 9 точки. Играта им защита също вървеше. Съперникът им завърши първата част с едва 11 пункта. Черноморец се събуди във втората част.

Черноморец стартира силно втория период, като реализира серия от 8 безответни точки в първите минути при 19:25. Левски обаче си върна предимството две минути преди полувремето с 38:31. „Сините“ запазиха преднината си след тройка със сирената на Момчил Кадиев за 42:38.

Черноморец отново доминираше през третата част, но  Алън Арнет и Сжон Флорвиъс измъкнаха Левски -  60:57. „Сините“ бяха колебливи и в последната част, но в крайна сметка доминираха. Финалът е на 24 март, петък, от 19:00 часа в „Арена София“.

"Няма да има баскетбол. Няма! Смешна работа. Наредена. Вижте какво е съдийството. Искат да има финал Левски - ЦСКА", заяви избухна Васил Евтимов след мача.  "Всички, които загубят от нас, все се оправдават със съдите. Благодаря на момчетата си", контрира Димитър Ангелов.

Играчи на двата тима пък са си налетели, разкриха очевидци. Органите на реда обаче са успели на време да ги разтърват. Твърди се, че става въпрос за Ангелов и Стоянов.