0

О тборът на ЦСКА отстъпи пред Рилски спортист с 85:86 (31:21, 14:20, 20:20, 20:25) като домакин в София в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Рилски спортист продължи победната си серия в първенството с шести пореден и общо 12-и успех, докато за „червените“ загубата е втора поредна и общо пета от началото на сезона.

Двата състава изиграха интересен сблъсък, в който домакините водеха почти през цялото време.

На почивката ЦСКА имаше аванс от 45:41, а в края на третата част резултатът бе 65:61.

„Червените“ дръпнаха с 16 точки в последната четвърт, но Рилски спортист изигра страхотни финални минути, постепенно намали, разчитайки на по-точната си стрелба и стигна до обрат в самия край на мача.
Мирослав Васов реализира 16 точки за гостите от Самоков, а 15 точки добави Алън Арнет. За ЦСКА с „дабъл-дабъл“ от 27 точки и 10 борби завърши Кейбъл Уесън.

В дебютния си мач за сезона в своята обновена зала „Борис Гюдеров“ в Перник тимът на Миньор 2015 загуби от шампиона Балкан с 67:85 (19:22, 15:23, 10:24, 23:16).

Миньор 2015 допусна второ поредно и общо 11-о поражение, а Балкан прекъсна серията си от три загуби.

Георги Герганов и Майки Диксън вкараха по 20 точки за тима от Ботевград, а за домакините Александър Милов се отличи с 21 точки и 3 борби.

Лидерът във временното класиране Черноморец се наложи над Черно море Тича 83:76 (22:14, 13:22, 24:25, 24:15) като домакин в Бургас. Успехът бе 15-и от началото на сезона за Черноморец, а Черно море Тича инкасира десета загуба.

Новото попълнение на Черноморец Алекс Уандие бе най-резултатен с 27 точки и 7 борби, а Андрей Иванов направи „дабъл-дабъл“ от 26 точки и 12 борби. За варненци Къртис Джоунс завърши с 19 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Отборът на Шумен победи Левски със 76:61 (20:6, 14:29, 25:15, 17:11) като домакин в друга среща от 17-ия кръг. Шумен постигна шести успех през сезона, а „сините“ допуснаха 12-а загуба.

Левски водеше с 35:34 на почивката, но след по-силна трета част Шумен обърна до 59:50 преди последния период.

Брайън Камерън се отличи с 29 точки и 4 борби за тима на Шумен, а за гостите Зейн Ноулс завърши с „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 11 борби.

Срещи от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже:
ЦСКА – Рилски спортист       – 85:86 (31:21, 14:20, 20:20, 20:25)
Черноморец – Черно море Тича – 83:76 (22:14, 13:22, 24:25, 24:15)
Миньор 2015 – Балкан         – 67:85 (19:22, 15:23, 10:24, 23:16)
Шумен – Левски               - 76:61 (20:6, 14:29, 25:15, 17:11)
Академик Пловдив – Берое     – 86:80 (21:15, 26:21, 20:33, 19:11)

8. Шумен               17      6       11      1393:1427       23
 9. Миньор 2015         17      6       11      1269:1435       23