0

Б ългарският национал по баскетбол Александър Везенков изведе своя Олимпиакос до нова победа в Евролигата. В мач от 14-ия кръг гръцкият гранд се наложи в Пирея над  Байерн (Мюнхен) с 83:60 точки. Везенков отново бе най-добър за "червено-белите", като за 27 минути на паркета завърши със 16 точки, 9борби 1 асистенция и 1открадната топка, за да стане отново MVP. Българинът бе изключително агресивен в първата четвърт, в която вкара 9 от своите 16 точки. Янулиос Ларенцакис вкара 15 точки, а Томас Уолкъп отбеляза 13 за победителите.Единствено Огъстин Рубит успя да достигне двуцифрения точков актив, след като вкара 10 точки за баварците. Във временното класиране Олимпиакос се намира на 3-то място с баланс от 10 победи и 5 загуби, колкото има и четвъртият Олимпия (Милано). Байерн пък е на 11-а позиция с актив от 7 успеха и 8 поражения. Утре вечер Олимпиакос с Александър Везенков приема АСВЕЛ (Вильорбан) в двубой от 16-я кръг на Евролигата по баскетбол. В класирането Олимпиакос е трети с 10 победи и 5 загуби, а Байерн е 11-и със 7 успеха и 8 поражения.