0

В олейболистките на България стартираха отлично участието си на Eвропейското първенство. Воденият от Лоренцо Мичели тим се наложи над Хърватия с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18) в първия си мач от група В, изигран в "Арена ди Монца".

На 17 август (четвъртък) от 19 ч. нашите излизат срещу Босна и Херцеговина, който по-рано днес започна с драматична победа над Швейцария с 3:2 гейма.

Завърналата се след тежка контузия в игра капитанка Мирослава Паскова-Кънева даде страхотен импулс на съотборничките си с присъствието си на терена. Успехът бе изкован с участието на всички състезателки от състава ни, като те показаха борбеност, хъс и голяма мотивация за успех.

Най-резултатна бе Радостина Маринова с 23 точки, с 12 завърши Мира Тодорова.

За съперника Мартина Шамадан приключи с 15 точки, с 14 се отчете Божана Бутиган.