0

В последния мач от деня шампионът Нефтохимик 2010 надигра като гост Хебър с 3:0 (25:20, 25:14, ). Тимът от Пазарджик отвори нова страница в историята си, след като се раздели със скъпоплатените си звезди и ще доиграе сезона с младежи.

Младите играчи на Хебър дадоха отпор само в първия гейм, но в следващите два отбелязаха общо 24 точки – съответно 14 и 10.

Игралият доскоро в Хебър Розалин Пенчев бе най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки, пакистанецът Мурад Хан добави 11.

За Хебър с 9 точки завърши младият Ивайло Петров.

По-рано Левски победи Добруджа с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) у дома. Отборът на Николай Желязков срещна по-голяма съпротива само в третия гейм.

Младите Венислав Антов и Владимир Гърков завършиха с по 12 точки, за Добруджа 14 реализира Николай Иванов, който бе най-резултатен в мача.

ЦСКА победи Пирин Разлог с 3:0 (25:23, 25:20, 25:11). За тима на Александър Попов по 11 точки отбелязаха Стойко Ненчев и Страхиня Бързакович. Радослав Попов от Пирин бе най-резултатен в мача с 14.

Марек Юнион-Ивкони се наложи над Берое с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) в Дупница. С най-голям принос за успеха на Марек бе Димитър Дулчев с 14 точки. За Берое също с 14 се отличи реализаторът на тима Спас Байрев.