0

Н ационалният отбор на България по волейбол загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 18:25, 19:25) от Франция на световното първенство за мъже под 19 години в Аржентина. С успеха „петлите" оглавиха групата, а ние останахме трети. Между двата тима е Словения, която нашите победиха в началото на турнира.

Българските волейболисти стартираха с преднина (5:3), като запазиха водачеството си почти до средата. Последваха силни минути за френския тим, който изравни, а играта продължи точка за точка. След 15-та точка обаче "петлите" се откъснаха и оформиха добра преднина, недопускайки да бъдат преодолени.

Играта бе равностойна в началото на втория гейм, след което "лъвчетата" поведоха с 8:6 и 9:7. Впоследствие двата тима отново играха точка за точка, но момчетата на Мирослав Живков набраха инерция и я поддържаха, успявайки в крайна сметка да се наложат и да изравнят резултата в мача.

В третия гейм французите взеха превес за кратко, но българските национали излязоха от ситуацията и останаха плътно до съперника. Воденият от Силмане Белмади тим обаче набра инерция и поведе. До края "петлите" бяха хегемон и без особени проблеми затвориха частта.

Решителната четвърта част бе под диктовката на съперника. "Лъвчетата" се доближиха в ключовите моменти , но не се случи нищо повече. Френските национали довършиха започнатото и затвориха гейма и мача след 25:19 и крайното 3:1 гейма.

Най-голям актив записа Кристиан Титрийски - 17 точки (2 блокади), Александър Къндев завърши с 12 точки (1 ас, 2 блокади). Костадин Козелов приключи с 10 точки (1 блокада).

За съперника трима състезатели се отчетоха с по 12 точки - Матис Ено (1 ас, 2 блокади), Адриен Руре (1 ас, 1 блокада) и Тома Пуйол.

Утре (4 август) е почивен ден за родните представители, а на 5 август (събота) от 20 ч. срещат Япония.