0

П ламена Миткова спечели състезанието на скок дължина на лекоатлетическия турнир JBL Jumpfest 2024 в Кошице (Словакия).

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 и балканска шампионка от този сезон Миткова победи с рекорд на надпреварата от 6,70 метра, които постигна в предпоследния си пети опит. Тя се доближи само на 10 сантиметра от личното си постижение от 6,80 метра, което направи на 12 юни на финала в дисциплината на европейското първенство в Рим, където се нареди седма.

Втора с 6,43 метра остана индийката Шаили Синг, а трета с 6,40 метра завърши британката Алис Хопкинс.

В надпреварата на скок височина при мъжете Тихомир Иванов завърши седми с 219 см от втори опит. Той направи и три фаула на 223 см. Победител стана турчинът Алперен Аджет с 227 см, а втори с 223 завърши действащият олимпийски, световен и европейски първенец на открито Джанмарко Тамбери (Италия).