0

А лександър Везенков не игра за Сакраменто Кингс, който като гост победи със 131:110 Детройт Пистънс след като изоставаше с 20 точки през първата четвърт. Според ESPN това е по решение на треньора Майк Браун, който използва срещу Пистънс 12 души.

Домантас Сабонис отбеляза за Кралете 37 точки, като записа също 13 асистенции и 10 борби.

Кингс изоставаха с 20 точки през първата четвърт, поведоха с 15 през третата, позволиха на Пистънс да изравнят мача в четвъртата и след това дръпнаха в края.

За победата Кийгън Мъри добави 32 точки, а Де'Аарън Фокс вкара 26.

За Детройт, който е с 3 победи и 34 загуби, Боян Богданович отбеляза 26, а Джейдън Айви добави 22.

Следващият мач на Сакраменто е като гост на Шарлот. С 22 победи и 14 загуби отборът заема пето място в Западната конференция на НБА - зад  Минесота, Оклахома, Денвър и ЛА Клипърс, и второ в нейната Тихоокеанска дивизия – след ЛА Клипърс.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 28 победи/8 загуби, Филаделфия 23/12, Ню Йорк 22/15

Централна дивизия: Милуоки 25/12, Индиана 21/15, Кливланд 21/15

Югоизточна дивизия: Маями 21/15, Орландо 21/16, Атланта 14/21