0

Б ългарският национален отбор по волейбол за жени започна новото издание на Лигата на нациите в Япония с победа с 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) срещу Хърватия, но капитанката Мирослава Паскова получи неприятна контузия в третия гейм.

Най-резултатни за българките бяха Мария Йорданова с 13 точки и Радостина Маринова с 12.
Българките изоставаха с 2:6 в началото на първия гейм, но изравниха при 8:8 и направиха две впечатляващи серии с по пет безответни точки, които им дадоха непреодолим аванс.

Българките спечелиха с лекота втория гейм, а в третия отново имаха голям пасив, нараснал до пет точки при 6:11. Националките изравниха при 13:13, когато се случи неприятна контузия на капитанката Мирослава Паскова. Тя обърна глезен и напусна мача, като до този момент бе записала девет точки.

Паскова догледа мача от скамейката, а българките бързо взеха преднина при 18:17. От този момент националките доминираха и сложиха край на двубоя след серия от сервиси на Радостина Маринова и десета успешна блокада на мачбол.
Следващата среща на отбора на Лоренцо Мичели е насрочен за 1 юни от 09:00 българско време. Съперник е Доминиканската Република, която стартира със загуба с 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 15:25) срещу домакина Япония.