0

Д еветото издание на популярната верига „А1 атлетика за младежи“ стартира днес в Ямбол.

Йоан Радев (Атлетик – Хасково) и Мария Караиванова (Пендарева – Казанлък) победиха в дъждовното време на стадион „Тунджа“. Това бе и първото състезание на новата писта, която е със син цвят.

Караиванова спечели убедително със 191 точки. Атлетката от Казанлък бе най-бърза на 60 м и единствена от всички участници бяга под 8 секунди – 7.9. Димана Бабамова (Михаил Желев – Сливен) зае второто място в трибоя със 177 точки. Тя спечели скока на дължина с 4.55 м. Александра Бозукова зае третото място на почетната стълбичка със 173 точки. В предизвикателството за издръжливост 600 м Ванеса Гергиникова (Тракия – Пловдив) постигна най-силен резултат с 1:52.7, а в общото класиране бе на пето място.

В битката за първото място при момчетата Радев премина над 200 точки и триумфира с 201 точки. Той единствен скочи над 5 метра във влажното и студено време и записа 5.03. Кирил Хрелков (Атлет 2004 – Поморие) е негов подгласник със 194 точки и 8.0 на 60 м – най-добър резултат в спринта при момчетата. Никола Делчев донесе второ медал за „Атлетик“ - Хасково със 169 точки.

Десетки деца от София, Пловдив, Хасково, Поморие, Бургас, Сливен, Стара Загора, Несебър, Казанлък, Разград, Варна и Ямбол взеха участие в първия старт от популярната верига на БФЛА и А1.

Всички деца получиха грамоти и награди лично от кмета на община Ямбол Валентин Ревански, заместник кмета Енчо Керязов и най-добрата атлетка на града за всички времена – Тотка Петрова – национална рекордьорка на 1500 м и двукратна победителка на Световната купа – 1977-а и 1979-а.

Следващият старт на „А1 атлетика за младежи“ е във Видин на 22 април.