0

Ф илип Хитил вкара в 2:15 минута на продължението, а Ню Йорк Рейнджърс спечели с 4:3 срещу Ню Джърси и прекъсна серията на съперника от 11 поредни победи като гост в Националната хокейна лига.

Винсънт Трочек се отличи с гол и асистенция, Каапо Капо и Крис Крайдър също вкараха, а Игор Шестьоркин отрази 26 шайби.
Нико Хишийр, Доусън Мърсър и Джак Хюз бяха точни на Ню Джърси, който остава лидер в Столичната дивизия с 44 точки.

Питсбърг постигна шести пореден успех след 2:1 над гостуващия Далас. Евгени Малкин донесе триумфа с попадение 35 секунди преди края. Пиер-Оливие Жозеф реализира първия си гол за сезона за домакините, а стражът Тристан Джари парира 26 изстрела.

Роопе Хинц се разписа за тексасците.

Ник Сузуки и Кърби Дак вкараха при дузпите, а Монреал надделя с 2:1 над гостуващия Калгари в канадското дерби. Джош Андерсън изравни за домакините в третия период, а Джейк Алън завърши с 34 спасявания.

Жонатан Юбердо даде аванс на Калгари във втората третина, а Якоб Маркстрьом отрази 37 удара, но това не беше достатъчно.

Мат Болди се отличи с гол и асистенция, а Минесота спечели с 2:1 срещу гостуващия Едмънтън. Марк-Андре Флюри спря 20 изстрела и записа десетия си успех за сезона, в което постигна двуцифрен актив от победи в рамките на 18-и пореден сезон и се изравни във второто място в лигата по този показател с легендите Патрик Роа и Тери Савчук. Лидер с 20 е Мартен Бродюр.

Канър МакДейвид завърши с асистенция за попадението на Зак Хайман за гостите, но прекъсна рекордната в кариерата си серия от седем поредни срещи с гол.

Брейдън Шен отбеляза в 2:23 минута на продължението и изведе Сейнт Луис до успеха с 1:0 над гостуващия Нешвил. Джордън Бинингтън направи 25 спасявания и не допусна гол ("шътаут") за втори път през сезона и за 12-и път в кариерата си.

Кам Талбот парира 32 изстрела за първия си "шътаут" през кампанията, а Отава надделя над гостуващия Анахайм с 3:0. Алекс Де Бринкат вкара два гола при числен превес, а Паркър Кели също се разписа.