0

Ш ампионът Балкан победи Ямбол с 89:84 (21:17, 25:21, 20:29, 23:17) като гост в среща от 29-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). С втори си пореден и общо 19-и успех от 26 мача от началото на сезона ботевградчани се върнаха на второто място във временното класиране.

Съставът на Ямбол допусна седма поредна и общо 19-а загуба също от 26 изиграни двубоя и заема девета позиция във временното класиране.

Гостите имаха превъзходство до средата на третата четвърт, когато баскетболистите на Ямбол осъществиха обрат. Преди това Балкан поведе с 4 точки след първите 10 минути – 21:17, а до почивката увеличи още аванса си, който достигна 12 точки. В края на първото полувреме ботевградчани водеха с 46:38.

Последва силна трета част за домакините, които обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 67:66 преди заключителните 10 минути. Те предложиха много интересни моменти за зрителите в зала „Диана“, а по-малко от 3 минути преди края резултатът бе равен 82:82. Николай Гроцев и Денг Адел се разписаха за Балкан, Павел Маринов върна 2 точки в коша на гостите, но Мануел Суарес и Адел фиксираха крайното 89:84.

Най-резултатен за успеха на Балкан бе Денг Адел с 21 точки и 8 борби, а Мануел Суарес оформи „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 10 борби.

За домакините от Ямбол Декуан Морис завърши с 19 точки и 3 борби, а Трей Сампсън добави 18 точки и 8 борби.

В следващия кръг, на 14 април Балкан ще гостува на Черно море Тича, докато съставът на Ямбол ще приеме Рилски спортист.