0

Пирин Разлог победи у дома с 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:15) ЦСКА в късния петъчен мач от 20-ия кръг в първенството на България по волейбол за мъже.

Домакините водеха с 10:7 и 21:18 в първата част, приключила при 25:20.

"Червените" изравниха двубоя след 25:19 във втория гейм, но след това Пирин имаше пълно превъзходство, играейки изключително силно.

Домакините взеха третия гейм с 25:22 и довършиха софиянци в четвъртия с 25:15.

Най-резултатен в полза на победителите стана Радослав Попов със 17 точки. Мариян Наков добави още 16.

С 23 точки за състава на ЦСКА се отличи Страхиня Бързакович.
Лидерът Дея спорт изненадващо допусна втората си загуба в шампионата на България по волейбол за мъже.

Носителят на купата на страната за 2024 година отстъпи с 0:3 (23:25, 17:25, 18:25) у дома срещу Черно море в двубой от 20-ия кръг на редовния сезон.

Бургазлии не могат да бъдат изместени от лидерското място и запазват първата си позиция преди началото на плейофите в Суперлигата.

Дея спорт водеше с 18:15 в първия гейм, но допусна обрат в решителните мигове и загуби с 23:25.

Във втората и третата част Черно море изцяло контролираше събитията на полето в зала "Младост" и заслужено достигна до крайния успех в двубоя, продължил близо час и половина.

Опитният Мирослав Градинаров завърши със 17 точки за победителите, а съотборникът му Борис Начев добави още 13 точки.

Лукас Мадалос се отличи с 11 точки в полза на Дея спорт.

В друг мач от кръга Берое 2016 се наложи лесно с 3:0 (25:18, 25:22, 25:17) пред собствена публика срещу Марек Юнион-Ивкони.В събота шампионът Нефтохимик 2010 играе у дома с Хебър.