0

Б ългарските волейболисти записаха първа победа на европейското първенство за мъже, на което сме съдомакини. В препълнената зала „Конграсна“ във Варна момчетата на Пламен Константинов победиха Финландия с 3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16).

Преди два дни нашите тръгнаха с поражение от Испания с 1:3 и сега имаха да си връщат самочувствието.

Утре (1 септември) нашите почиват, а на 2 септември (събота) излизат срещу Украйна, която днес загуби от Хърватия с 2:3.

Пламен Константинов направи една промяна в стартовата шестица на отбора в сравнение с първия мач, като на мястото на Светослав Гоцев започна Николай Колев. Останалите в стартовия състав бяха: Мартин Атанасов, Георги Сеганов, Алекс Грозданов, Цветан Соколов, Денис Карягин и либеро Теодор Салпаров и Симеон Добрев.

В първите два гейма българите бяха догонващи през по-голямата част, но в решителните 5 точки, когато се ковеше победата, играха смело и това и им донесе успех.

Ключово се оказа включването на Алекс Николов на мястото на Цветан Соколов във втория гейм, който внесе свежест в атаката.

След като финландците взеха третата част, на полето се завърна капитанът Соколов, който показа позната си класа и бе с голям принос за победата, заедно със стабилно игралия през целия двубой Денис Карягин.

Цецо отбеляза и най-много точки за нашите в мача - 16 т., а Карягин завърши с 15.