0

В одачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия. Тя победи испанката Кристина Букса в третия кръг с 6:0, 6:1 само за 55 минути игра на „Маргарет Корт Арина“.

21-годишната Швьонтек, която се стреми към първа титла в турнира от Големия шлем в Мелбърн след тези от Откритите първенства на Франция и на САЩ, даде само един гейм на заемащата 100-ото място в ранглистата Букса.

Следващата противничка на полякинята ще бъде 22-ата в схемата Елена Рибакина от Казахстан. Тя отстрани 13-ата поставена Даниел Колинс (САЩ) с 6:2, 5:7, 6:2 в мач продължил два часа и шест минути.

Други две американки Коко Гоф и Джесика Пегула се класираха за четвъртия кръг след убедителни победи. Седмата в схемата Гоф надделя над сънародничката си Бернарда Пера с 6:3, 6:2 за час и 35 минути.

„Получи се тежък двубой. Бернарда удря топката наистина силно, а аз се опитвах да отговоря на това. Щастлива съм, че стигам до втората седмица на турнира“, коментира Коко Гоф, за която предстои сблъсък с Елена Остапенко.

Латвийката елиминира представителката на Украйна Катерина Байндъл с 6:3, 6:0.

Третата поставена Джесика Пегула се нуждаеше от час и шест минути, за да отстрани Марта Костюк (Украйна) с 6:0, 6:2 и също да стигне до осминафиналите. Тя ще играе срещу чехкинята Барбора Крейчикова в спор за класиране на четвъртфиналите.

„Играх агресивно, когато трябваше, но също и умно. Доволна съм се продължавам напред“, заяви Пегула.

По-рано през деня 20-ата в схемата при жените Барбора Крейчикова отстрани украинката Анхелина Калинина с 6:2, 6:3 в двубой, продължил час и 26 минути. Чешката тенисистка спечели първите пет гейма в мача и доминираше срещу Калинина.