0

Т ретото издание за купа „Радо Янков“ в дисциплина паралелен слалом по сноуборд се проведе на пистата „Стената“ в Пампорово.

В състезанието от календара на федерацията, което беше за пет възрастови групи, участие взеха 80 таланти от клубове от цяла България - Амер Спортс, Блейд, Юлен, Бороборд, Мотен, ОУТИПИ и Спорт Екстрийм. При юношите и девойките до 19 г. победители станаха Мартин Костов (Блейд) и Йорданка Андонова (Амер Спортс). В старшата възраст най-бързи бяха Георги Караджинов (ОУТИПИ) и Малена Замфирова (Юлен). При младшата възраст със златните медали се окичиха състезателите на Амер Спортс Александър Георгов и Рая Керин.

Павлин Милчев (Амер Спортс) пък бе №1 при момчетата до 11 г., а в същата възраст при момичетата спечели Василена Трайкова (Бороборд). При най-малките до 8 г. победи Анастасия Комсалова (ОУТИПИ), а трета остана Ева Атанасова (Мотен), която е дъщеря на треньора на Радо – Георги Атанасов-Джоко. Янков бе неотлъчно по трасето, като не спираше да зарежда с положителния си дух младите ни надежди в сноуборда, а след състезанието награди призьорите. Сред гостите на носителят на Световната купа в паралелните дисциплини за 2016 г. бяха олимпийската шампионка по биатлон от Нагано’98 Екатерина Дафовска, кметът на Чепеларе Боран Хаджиев и легендарният Кръстьо Вангелов.