0

Н осителят на 20 титли от Големия шлем в тениса Рафаел Надал продължи и днес победния си ход на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под №6 в схемата на испанец се класира за третия кръг в Мелбърн без да загуби нито сет. Левичарят се наложи над започналия от квалификациите германец Яник Ханфман с 6:2, 6:3, 6:4 след 2 часа и 43 минути игра. В първия сет от 2:2 шампионът от 2009 година спечели четири поредни гейма и затвори частта. Във втората Надал проби за 5:3 и после спечели сета на свой сервис. Третият сет беше равностоен. 35-годишният Рафа направи брейк за 2:1. В деветия гейм Ханфман отрази два мачбола при своето подаване, а после си го спечели и за пореден път изпоти Рафа. Германецът спаси два и при сервис на испанеца, но при общо петия изпрати една топка в аут и всичко свърши. Надал приключи срещата с 30 печеливши удари и 26 непредизвикани грешки, пет от които бяха двойни. Следващият съперник на носителя испанеца ще бъде определен от мача Карен Хачанов - Бенжавен Бонзи. Класирането за третия кръг в Мелбърн осигури на Рафа и чек за 221 000 австралийски долара.