0

Б ез все още контузения Александър Везенков Сакраменто отстъпи на Хюстън със 104:112 в мач от НБА. Фред ВанВлийт поведе отбора си към успеха с 22 точки и 9 асистенции. Джейлън Грийн прибави 19, в това число и тройка в последните мигове от мача. За гостите от щата Тексас това е трета поредна победа от серията мачове извън дома.

Домантас Сабонис с 25 точки, 15 борби и 8 асистенции беше най-резултатен за Кингс. Малик Монк също се включи на ниво с 20 точки, от които 15 в последната четвърт, но усилията и на двамата не бяха достатъчни. Дe'Aaрън Фокс прибави 18 точки, но повечето преди почивката.

В друг мач от тази нощ Лос Анджелис Лейкърс се справи със 120:109 над пристигналия в Града на ангелите с доста къса скамейка отбор на Минесота.

С победата Лейкърс е на 9-о място в цялата Западна конференция.

Антъни Дейвис вкара 27 точки, постигна и личен резултат по взети борби – 25. Той добави пет асистенции, открадна седем топки при атаки на противника и направи три блокади. По този начин той стана и първият състезател в историята на Лигата, който приключи мача с 25/25/5/5/5 по показатели, точки, борби, асистенции, открадни топки и блокади.

ЛеБрон Джеймс – въпреки проблемите в гърба, които го тормозят от седмица, наниза 29.

За гостите от Минеаполис Наз Рийд и Антъни Едуардс се отличиха с по 25 точки всеки. За тях не игра Карл-Антъни Таунс, заради проблем с коляното в трети пореден мач. Също така не играха центърът Руди Гоберт – проблем в слабините, и Кайл Андерсън – разтежение в рамото.