0

Б остън Селтикс унищожиха Голдън Стейт Уориърс у дома в невероятно първо полувреме. Със 78-годишна история Бостън Селтикс преживяха нещо, което няма аналог – на полувремето те водеха на Уориърс с 82:38, като разликата от 44 точки на полувреме е най-големият аванс в историята на клуба, съобщава "Марка".

Домакините разкъсаха съперника си на парчета, унищожиха го от самото начало за крайното 140:88, или 52 т. разлика.

Трибуните на TD Garden се тресяха от рецитала на любимците в зелено, който ражда мечти за титлата, която Селтикс не е вкусвал от 2008 г. насам, отбелязва испанският "Марка".

Калифорнийците, които дойдоха в Бостън след 3 поредни победи, бяха безпомощни и жалки пред зеления циклон.
Селтикс, който вече има 11 поредни победи, уби интригата в красиво първо полувреме, перфектно във всяко отношение. В защита унищожи играта на противника, а атаката беше размазваща.

На полувремето Джейлън Браун (25) и Джейсън Тейтъм (22) имаха повече точки от всички Уориърс (38). Те завършиха мача съответно с 29 и 27 точки, като Браун бе в игра 22 минути, а рожденикът Тейтъм - 25 минути.

Уориърс бяха зашеметени в TD Garden, олицетворение на това бе Стивън Къри с едва 4 точки на полувремето. Той не вкара нито една повече за 17 минути на терена.

След като се върнаха от съблекалнята, Селтикс продължиха да човъркат в раната, да увеличават предимството си. 104:56 три минути преди края на третия период, 109:60 почти в края и вече над 50 през последната  четвърт, играна, подобно на третата, почти само с резервите.

Такава беше атмосферата в TD Garden, че между третата и четвъртата част цялата публика гръмогласно запя „Happy Birthday to You“ на Джейсън Тейтъм, който махаше с ръка към трибуните на своя 26-ти рожден ден.

Селтикс завършиха с 51,0% успеваемост при стрелби за три точки (25 от 49), срещу Едва  17,1% за Уориърс по този показател (7 от 41).

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Лидери в отделните дивизии

Атлантическа дивизия: Бостън 48 победи/12 загуби, Ню Йорк 36/25, Филаделфия 35/25

Централна дивизия: Милуоки 40/21, Кливланд 39/21, Индиана 34/28
Югоизточна дивизия: Орландо 35/26, Маями  34/26, Атланта 26/34