0

Р еал Мадрид пренаписа историята на Евролигата и се превърна в първия тим, преодолял пасив от 0-2 победи в четвъртфиналната фаза на турнира. "Кралския клуб" неутрализира двуцифрен аванс по пътя към паметната победа с 97:91 (22:23, 17:32, 30:21, 28:15) над Партизан в решителния пети мач от серията, проведен в зала "УиЗинк Сентър" в испанската столица.

По този начин възпитаниците на Чус Матео се класират за Финалната четворка на турнира, където ще се изправят срещу Барселона. Баскетболното Ел Класико ще се проведе на 19 май в "Жалгирио Арена" в Каунас, като победителят от срещата ще се изправи срещу Олимпиакос или Монако в спора за трофея през настоящия сезон.

На трибуните в зала бе звездата на футболния отбор на Реал - Винисиус Жуниор. Бразилецът подкрепяше горещо своите колеги на паркета в зала "УиЗинк Сентър" и не криеше широката си усмивка след края на мача.

Джанан Муса бе най-резултатен за Реал с 20 точки. Серхио Родригес се отличи с 19 точки и 6 асистенции, Марио Хезоня вкара 13 т. Кевин Пънтър изригна с 28 точки за Партизан, Данте Екзъм вкара 16.

Монако пък стана третият тим, който се класира за Финалната четворка, след като победи израелския Макаби Тел Авив с 97:86 (26:33, 27:16, 19:21, 25:16) като домакин в петата среща и спечели серията с 3-2 успеха. Това ще бъде първо участие в историята на клуба.

Майк Джеймс изигра много силно първо полувреме за Монако, а през второто представянето му бе повлияно от контузия на глезена. Той завърши с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции за успеха, а Джордан Лойд добави 21 точки и 2 борби.

За израелския отбор най-полезен бе Уейд Болдуин с 27 точки, 6 борби и 7 асистенции.