0

Р илски спортист записа 17-а поредна победа от началото на редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже. В среща от 18-ия кръг на шампионата тимът от Самоков победи като гост Академик (Пловдив) със 79:78 (17:27, 24:19, 12:11, 26:21) като гост в зала "Сила" и така прекъсна серията от пет поредни успеха на "студентите", посочи БТА.

По този начин Рилски спортист остава лидер в класирането със 17 успеха и без поражение, докато тимът, воден от Йордан Янков, заема 8-а позиция в подреждането с баланс от 6 победи и 10 загуби.

Двубоят започна равностойно, но в средата на първата четвърт Академик показа висока ефективност при стрелбата за три точки и отвори разлика, която до края на частта набъбна на 10 точки при 27:17.

„Студентите“ пренесоха импулса в играта си и в началото на втората четвърт, когато играчите на Йордан Янков поведоха с 13 точки след тройка на Джейлън Майнет. До края на частта обаче Рилски спортист отговори на предизвикателството и след серия от успешни стрелби от далечна дистанция смъкна изоставането си до 5 точки при 46:41 преди почивката.

След паузата двата тима демонстрираха солидна игра в защита и след нискорезултатна трета четвърт, която завърши 12:11 в полза на гостите от Самоков, Академик запази аванса си от 57:53 преди последната част.

В началото на четвъртата четвърт Рилски спортист показа по-ефективна игра в нападение, което позволи на лидера в класирането да излезе напред в резултата при 67:62. Домакините, разчитайки на стрелбата от далечна дистанция, обърнаха до 71:70, но в заключителните моменти по-добрата организация на гостите в защита се оказа ключова, за да може Рилски спортист да се поздрави със 17-и пореден успех от началото на сезона след крайното 79:78.

Най-резултатни за победата на гостите бяха Димаджо Уигинс и Чавдар Костов с по 18 точки, а Деян Карамфилов се отчете с 5 точки и 13 асистенции.

За „студентите“ Васил Бачев реализира 16 точки, а 15 добави Александър Милов.

В следващия кръг Академик е домакин на Спартак Плевен, докато Рилски спортист гостува на Ямбол.