0

Р илски спортист се наложи над Черно море Тича с 98:76 (24:21, 27:25, 24:14, 23:16) като домакин в Самоков в мач от 31-ия кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе 23-а за самоковци, които се върнаха на второто място във временното класиране, а варненци продължиха негативната си серия с 20-а загуба за сезона.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което Рилски спортист имаше леко превъзходство, но без да се откъсне със съществена преднина. Домакините водеха с 24:21 след началната четвърт, а Черно море Тича за кратко излезе напред при 42:41 след тройка на Иван Спиров четири минути преди почивката. Самоковци пак поеха инициативата и на почивката резултатът бе 51:46.

Баскетболистите на Рилски спортист овладяха инициативата в третата част и се откъснаха със 75:60 преди заключителните 10 минути, в който домакините доминираха и увеличиха аванса си до 24 точки.

Алън Арнет бе най-резултатен за успеха на домакините с 16 точки и 3 борби, Майкълин Скот (5 асистенции) и Джоузеф Лоусън (5 борби) отбелязаха по 13 точки, а с по 11 завършиха Крис Минков и Джон Флорвиъс. Александър Янев пропусна срещата.

За гостите от Варна Иван Спиров се отличи и 25 точки и 3 борби, а Марин Маринов добави 13 точки и 3 борби.

В последния, 32-и кръг от редовния сезон в НБЛ Черно море Тича ще гостува на ЦСКА на 22 април, а на следващия ден Рилски спортист посреща Балкан.