0

Т имът на Рилски спортист се поздрави с четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига и поне временно оглави еднолично класирането след четвъртия кръг.

Като домакини самоковци се наложиха над ЦСКА с 84:72 (23:17, 24:15, 15:22, 22:18). Двубоят в "Арена Самоков" се движеше доста спокойно за тима на Рилски спортист, който водеше с 47:32 на полувремето.

През втората част на мача обаче баскетболистите на треньора Росен Барчовски обаче направиха щурм, който ги доближи само на две точки след кош и фаул на Дерил Оуенс 4:08 минути преди края, когато резултатът стана 69:67.

Рилски спортист обаче отговори със серия от 15:2 точки, която реши мача.

Най-резултатни за победителите от Рилски спортист бяха Брендън Рандолф и Димаджио Уигинс с по 19 точки, а капитанът Чавдар Костов прибави 18. С 16 завърши Еван Бати.

За ЦСКА Дерил Оуенс бе над всички с 30 точки, а с 19 се отчете Зейн Ноулс. Мартин Сотиров приключи срещата с 14 точки.

В класирането "червените" заемат пето място с две победи и две загуби.

Черно море записа трета поредна домакинска победа в Националната баскетболна лига след успех над Академик Пловдив със 105:88. За победителите Ейвърил Угба вкара 23 точки, а Тач Ънру добави 17.

Капитанът Мартин Коцев завърши срещата с 14 точки и 9 борби. Общо шестима играчи на варненци приключиха срещата с двуцифрен брой точки.

За гостите най-резултатни бяха Васил Бачев и Александър Милов, вкарали съответно 19 и 18 точки.

Пловдивчани дръпнаха в началото със 7:2. След около 2 минути и 20 секунди игра обаче Черно море Тича изравни при 9:9 с кош на Мартин Коцев.

Академик успя да поведе с 6 точки при 17:11, но четири минути и половина преди края на първата четвърт домакините отново изравниха при 17:17 след кош на Ейвърил Угба. Гостите отново поведоха със 7 точки при 24:17 и успяха да вземат първата част с 32:26.

След размяната на по един кош в началото на втората четвърт, домакините започнаха да топят изоставането си, което на три пъти бе сведено до само точка преднина за Академик. Играчите на Черно море Тича показаха много добра игра в защита. 5 минути и 43 секунди преди почивката Черно море Тича изравни при 37:37, а след това и поведе в резултата.

На полувремето домакините водеха с 8 точки при 51:43.

След почивката за малко повече от три минути игра с кош на Мартин Коцев след бърза атака домакините поведоха с 14 точки при 63:49, а малко по-късно авансът им стана 19 точки – 70:51.

Три минути и 20 секунди преди края на третата част с тройка на Тач Ънру Черно море Тича поведе с 20 точки. Около 30 секунди преди края на третата част бе отсъдено техническо нарушение на Николай Николов от гостите, което се оказа петото му и той напусна игра.

Черно море Тича спечели и третата част и преди последната четвърт авансът на отбора бе 19 точки – 87:68. Играчите на Академик бяха по-внимателни в началото на последната четвърт и успяха да вкарат за близо 4 минути игра 10 срещу 2 точки и намалиха изоставането си до 11 точки – 78:89. Отборът на Черно море Тича обаче успя да поддържа преднината си и се поздрави с трети успех от три мача в НБЛ.