0

Г ригор Димитров надви французина Александър Мюлер 7:5, 6:2 за час и половина и се класира за третия кръг на турнира АТР Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Българинът спечели 59 100 долара от наградния фонд и 50 точки за класацията АТР.

В третия кръг го очаква двубой с друг французин - Адриан Манарино, №21 в световната ранглиста. Димитров има 4 победи над него в досегашните им 4 мача.

Първият сет срещу Мюлер премина през обрати, като Гришо изоставаше с 2 гейма на 2 пъти – 1:3 и 2:4, но от 4:4 той поведе и затвори частта със 7:5.

Вторият сет Димитров започна устремно, дръпна с 3:0 и не даде на класирания под №88 в света французин да поеме дъх: 6:2 и трети кръг.

Григор допусна 7 непредизвикани грешки срещу 8 на съперника си, заби 5 аса (4 за Мюлер).

За Димитров това беше 14-та победа от началото на годината (срещу 3 загуби). Хасковлията има един спечелен турнир - в Бризбейн, и един загубен финал - в Марсилия.