0

С тефанос Циципас (Гърция) се класира за четвъртфиналите на надпреварата по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 5,8 милиона евро.

Поставеният под номер 7 Циципас надделя над десетия в схемата вицешампион в състезанието през 2020 година Александър Зверев (Германия) със 7:6(2), 6:4 след почти два часа игра.

С успеха гъркът си осигури и място във Финалния турнир на АТП на осемте най-добри през сезона, който започва на 12 ноември в Торино (Италия).

Зверев, за когото това бе 13-та загуба от 15 мача тази година срещу играчи от Топ 10, все още има шанс да играе в Торино, като за останалите места се борят също съперникът на Гришо – Хуркач, а също Алекс де Минор и Холгер Руне.

Участието в Торино си струва и заради възможността да се спечели хубав чек - миналата година победителят получи 2 200 400 долара.

Циципас започна силно среущ Зверев и поведе с 3:0 гейма, а при 5:3 пропиля два сетбола на собствен сервис и допусна Зверев да изравни.

В последвалия тейбрек все пак гъркът донимираше и с четири поредни точки стигна до успеха. Във втората част Циципас, полуфиналист във френската столица през миналия сезон, реализира ранен пробив и запази аванса си до края срещу олимпийския първенец от Токио 2020.

Гъркът завърши с 10 аса и общо 37 печеливши удара при 50-ата си победа в Тура на АТП през сезона.

Така той очаква шампиона от 2018 година Карен Хачанов (Русия), който се справи със сънародника си Роман Сафиулин с 4:6, 6:4, 6:2 в друг мач от третия кръг.