0

Д жа Морант направи разтърсващ дебют с 34 точки и дрибъл със завъртане в момента на изтичане на времето за победата със 115:113 на Мемфис Гризлис над Ню Орлиънс като гост в среща от първенството на НБА.

Гризлис, които бяха в серия от пет поредни загуби и баланс от 6-19 от началото на сезона, не можеха да разчитат на Морант заради наказание от 25 мача.

То му беше наложено от Лигата заради ексцентрични снимки с оръжия в социалните мрежи, придружени с многозначителни коментари.

„Гризлитата“ се влачеха с цели 24 точки зад Ню Орлиънс през първото полувреме, но след почивката Морант вдигна оборотите и обърнаха резултата на 113:111 с негов кош 1:22 минути преди края.

Брандън Инграм вкара 34 точки за Ню Орлиънс.

В дербито на деня Гордън Стейт нанесе шеста загуба на Бостън, побеждавайки го със 132:126 с продължение.

Стеф Къри вкара тройка за Уориърс 12 секунди преди края на допълнителното време.

Бостън, чиято серия от пет поредни победи беше прекъсната днес, остава на върха в цялата Източна конференция.

Милуоки се доближи на една победа от върха в Източната конференция след успех у дома над Сан Антонио със 132:119.

Деймиан Лилард завърши срещата с рекордните за сезона 40 точки, увеличавайки личната си статистика на 20 034. Той става 51-ият баскетболист в историята на НБА, който бележи повече  от 20 хиляди точки в кариерата си.

Янис Адетокумбо направи рекорд по асистенции в кариерата си, завършвайки мача с 16. Освен това взе 14 борби и вкара 11 точки.

Гостите от Сан Антонио бяха без новата си звезда Виктор Уенбанияма, който преди срещата отпадна заради травма в глезена. В негово отсъствие Келдън Джонсън вкара 28 точки и спечели 12 борби, а Зак Колинс добави 22 точки.

Портланд се наложи над Финикс със 109:104 в мач на два отбора в дъното на Западната конференция.

ДеАндре Ейтън приключи с дабъл-дабър за победителите с 16 точки и 15 борби, а Анфърни Саймънс приключи с 23 пункта и 7 борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Ню Орлиънс – Мемфис             113:115
Милуоки – Сан Антонио           132:119
Портланд – Финикс               109:104
Голдън Стейт – Бостън           132:126 след продължение