0

Д енвър започна с победа защитата на титлата си в Националната баскетболна асоциация, след като надделя над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 119:107.

Шампионите започнаха силно и през втората четвърт водеха с 40:22. Лейкърс не се предаде и успя да намали изоставането си до 84:87 в началото на последната част, но малко по-късно със серия от 9:1 точки Денвър отново дръпна с 103:91 и в последните шест минути не допусна да бъде застигнат.

Звездата на домакините Никола Йокич се отличи с "трипъл-дабъл" с 29 точки, 13 борби и 11 асистенции, Джамал Мъри добави 21 точки и 6 асистенции, Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара 20 точки, а Аарън Гордън допринесе с 15 точки, 7 борби и 5 асистенции.

ЛеБрон Джеймс беше лидер за Лейкърс с 21 точки, 8 борби и 5 асиcтенции, а Антъни Дейвис завърши със 17 точки, 8 борби и 4 асистенции.

В другата среща от първия ден на редовния сезон Финикс спечели гостуването си на Голдън Стейт със 108:104.
Девин Букър беше лидер за успеха с 32 точки, 8 асистенции и 6 борби. Кевин Дюрант се отличи с 18 точки и 11 борби.

Звездата на домакините Стеф Къри беше най-резултатен с 27 точки, Клей Томпсън добави 15 точки и 7 борби, а Крис Пол завърши с 14 точки, 9 асистенции и 6 борби.

Финикс имаше преднина от 61:46 на почивката, но със страхотна трета част Голдън Стейт стигна до 88:80 в началото на последната четвърт.

Гостите успяха бързо да изравнят при 88:88, а след 100:99 в последните три минути те бяха по-концентрирани и стигнаха до крайната победа.