0

Г ардът Дежонте Мъри вкара рекордните в кариерата си 44 точки при победата на Атланта Хоукс със 123:122 след продължение над Бостън Селтикс в единия от двата мача в Националната баскетболна асоциация тази нощ.

По този начин "ястребите" записаха втора поредна победа над Селтикс в рамките на броени дни и почти сигурно си ще намерят място сред четирите тима в плей-ин турнира, определящ последните два участника в плейофите в Иточната конференция.

За разлика от успеха в Бостън преди три дни, когато Атланта навакса изоставане от 30 точки, сега мачът в щата Джорджия беше много по-равностоен и в нито един момент разликата не премина осем точки.

В продължението Мъри донесе победата на домакините с точен изстрел 0.1 секунди преди края. Седем секунди по-рано пък Джейлън Браун бе дал преднина на тима на Бостън, който вече си осигури първата позиция в Източната конференция.

В края на редовното време пък Атланта изравни с тройка на Богдан Богданович, а със сирената  Джейсън Тейтъм пропусна да донесе успеха на Бостън Селтикс.

Богданович добави 24 точки за успеха на Хоукс, а Де'Андре Хънтър завърши с 21 точки.
За Бостън с 31 точки и 13 борби приключи Джейсън Тейтъм, докато Дерик Уайт вкара 22 точки.

В класирането Бостън е първи на Изток с 57 победи и 16 загуби, докато Атланта е на десето място с 34 победи и 39 загуби.

В другия мач от програмата Ню Орлиънс Пеликанс победи гостуващия Милуоки Бъкс със 107:100.

С отлични изяви за "пеликаните" в края на двубоя се отличи Зайън Уилямсън. Тежкото крило вкара 11 точки за осем минути в последната четвърт и завърпу срещата с общо 28 точки.

Още 25 прибави Си Джей МакКълъм, а Ню Орлиънс така и не изпусна водачеството в резултата, след като го взе в самия край на първата четвърт.

За Милуоки с 35 точки и 14 борби приключи Янис Адетокунбо, а Малик Бийзли и Деймиън Лилард вкараха по 20 точки.

Нито един от останалите им съотборници обаче не вкара повече от седем точки, което се оказа основната причина за поражението на "елените".

В класирането Ню Орлиънс е на четвърто място на Запад с 45 победи и 28 загуби, като заема пето място, докато на Изток Милуоки е на втора позиция с 46 победи и 27 поражения.

НБА, редовен сезон:

Атланта - Бостън        123:122 след продължение

Ню Орлиънс - Милуоки    107:100

Източна конференция, лидери в отделните дивизии

Атлантическа дивизия: Бостън 57 победи/16 загуби, Ню Йорк 44/28, Филаделфия 39/34

Централна дивизия: Милуоки 46/27, Кливланд 44/29, Индиана 41/33

Югоизточна дивизия: Орландо 42/30, Маями 39/33, Атланта 34/39