0

Л ука Дончич реализира 26 от своите 28 точки през първото полувреме, а Кайри Ървинг вкара 24 точки за успеха на Далас Маверикс със 132:96 срещу Сакраменто като гост.

За "кралете" отново не игра българинът Александър Везенков, който се възстановява от контузия.

За Маверикс това е пета поредна победа.
Домантас Сабонис записа 12 точки, 11 борби и 9 асистенции за Кингс, които ще срещнат Маверикс отново в Сакраменто в петък вечер.

Антъни Дейвис вкара 34 точки и спечели 23 борби за победата на Лос Анджелис Лейкърс като гост на Милуоки със 128:124 след две продължения в среща от Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

"Езерняците" стигнаха до успеха, въпреки че изоставаха с 10 точки при оставащи 3:26 минути в редовното време.

Остин Рийвс записа 29 точки, 14 борби и 10 асистенции и отбеляза тройка 38.6 секунди преди края на второто продължение.

Д'Анджело Ръсел добави 29 точки и 12 асистенции за Лейкърс.

Янис Адетокунбо бе над всички за Милуоки и направи "трипъл-дабъл" - 29 точки, 21 борби и 11 асистенции. Той обаче пропусна два наказателни удара 24.2 секунди преди финала на второто продължение, след като Рийвс отбеляза тройка и даде преднина на Лос Анджелис от 124:121.

Деймиън Лилард се отличи с 27 точки и 8 асистенции.

Лейкърс губеха със 75:94 при оставащи 8:25 минути на редовното време преди да стигнат до обрата.

Клей Томпсън реализира 28 точки за успеха на Голдън Стейт над домакина Маями със 113:92.

Уориърс водеха през по-голямата част от срещата и поеха контрола през четвъртата четвърт.

Тимът удържа играчите на "горещите" само до 6 от 22 стрелби през този период, увеличавайки преднината си до 22 точки.

Бам Адебайо вкара 24 точки, а Хейуд Хайсмит добави 15 точки от пейката. Джонатан Куминга реализира 18 точки за Уориърс.
Джейлън Уилямс се отчете с 26 точки за гостуващия Оклахома Сити, който победи Ню Орлиънс със 119:112.

Тъндър отбелязаха последните 12 точки в мача през последните три минути, за да се измъкнат успеха. Джош Гиди добави рекордните за сезона 25 точки, Шай Гилджъс-Алекзандър записа 24.

Зайон Уилямсън се отличи с 29 точки и 10 асистенции, Си Джей Макколъм вкара 23 точки за Пеликанс.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Милуоки - Лос Анджелис Лейкърс  124:128 след две продължения

Маями - Голдън Стейт             92:113

Ню Орлиънс - Оклахома Сити      112:119

Сакраменто - Далас               96:132

Лидери в отделните дивизии

Атлантическа дивизия: Бостън 57 победи/15 загуби, Ню Йорк 43/28, Филаделфия 39/33

Централна дивизия: Милуоки 46/26, Кливланд 44/28, Индиана 41/32

Югоизточна дивизия: Орландо 42/29, Маями 39/33, Атланта 32/39